Skip to main content

Başvuru Nasıl Yapılır

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuruya başlamadan önce bu metinleri iyice okumanı öneriyoruz. Hazırlıklarını yapmalı ve öyle başvuruya başlamalısın.

WeAccept'e Başvur!

“Başvuru Yap” Butonuna tıklayarak açılan sayfada istenilen bilgileri eksiksiz doldur. Özellikle telefon numaranı hatalı girmediğine emin ol.

Önceden Hazırlıklı Ol...

Başvuruya başlamadan önce bu metinleri iyice okumalı ve hazırlıklı olmalısın. Böylece başvuru esnasında süprizlerle karşılaşmayacak, dolu dolu bir başvuru süreci geçireceksin. Aynı zamanda daha kısa sürede başvurunu tamamlayabileceksin.

 

Eğitim Bilgilerini Gir...

Daha sonra eğitim bilgilerini isteyeceğiz. Nerede öğrenim görüyorsun ya da nereden mezun oldun?

Farklı Özelliklerinden Bahset...

Bu soruları cevapladıktan sonra seni farklı kılacak diğer özelliklerini öğrenmek isteyeceğiz. Bu bölümde eğitim hayatın boyunca kendine, geleceğine ve hedeflerine yönelik yaptığın yatırımları görmek istiyoruz. Hazırladığın projeler, katıldığın yarışmalar, etkinlikler, aldığın ödüller, sertifikalar ve diğer başarılarını bu alanda bizimle paylaşabilirsin. Belgelerini sisteme yükleyebilir ve bu özelliklerini başlıklar halinde metin alanına yazabilirsin.

 

Biraz Daha Ayrıntı...

Biraz daha ayrıntıya gireceğiz. Şimdiye kadar verdiğin bilgilere ek olarak seni daha iyi tanıyabileceğimiz birkaç özelliğini de öğrenmek istiyoruz. Yapmayı sevdiğin şeyler, hobilerin, yurt dışı deneyimlerin, yabancı dil bilgin, sanat veya spora olan ilgin hakkında neler söyleyebilirsin? Bu başlıklarda, sahip olduğun belgeleri sisteme yükleyebilir, burs olanakları için şansını artırabilirsin.

Doğrulama Kodunu Gir

Kullanıcı kaydını tamamladıktan sonra telefonuna bir doğrulama kodu göndereceğiz. Telefonuna gelen doğrulama kodunu ekrandaki ilgili alana gir.

Bize Kendini Tanıt...

Şimdi başvuru adımlarına geçebilirsin! Ancak seni biraz daha tanımak istiyoruz. Kendini birkaç paragrafta anlatabilirsin. Ya da öncesinde kendini anlattığın ve Youtube’ya yüklediğin bir videonun linkini yazabilirsin, hatta videonu direk sisteme yükleyebilirsin. Şimdiden videonu da merakla bekliyoruz:)

Kendini tanıtırken sınırlarını zorlayabilirsin. Yazdığın ya da videoda söylediğin şeylerin hepsi bizim için değerli. Yeteneklerinden, ilgi alanlarından, farklı yönlerinden bahsedebilirsin.  Neyi sevdiğini ya da neyi sevmediğini önemsiyoruz. Şuan neler yaptığını ve gelecekte neler yapmak istediğini paylaşabilirsin. Projelerin, hedeflerin, hayallerin, neyi başarmak istediğin, nasıl bir hayata sahip olmak istediğin... Yani özgürsün, bize bugünunu ve yarınını özgürce anlatabilirsin.

 

Tercih Etmek İstediğin Bölümleri Seç...

 Ardından tercih etmek istediğin 3 bölümü seçmen gerekecek.  Seçtiğin her bölüm için temel 2 soruyu cevaplamanı istiyoruz. Birincisi "Bu bölümü neden seçmek istiyorsun?" İkincisi ise "Bu bölümdeki gelecek hedeflerin neler?

 

Referansın Var mı?

Daha sonra referans bilgisi isteyeceğiz. Bu alanı doldurmak isteğe bağlı. Seni bu programa yönlendiren, seçtiğin bölümlerle ilgili önerilerde bulunan 1 kişiyi referans olarak ekleyebilirsin. Referans olarak belirttiğin kişiyi arayacak ve seninle ilgili kısa bir görüşme yapacağız. Dilersen ilgili kişiden aldığın “Referans Mektubu”nu da sisteme yükleyebilirsin.

 

Envanteri Yanıtla ve Başvurunu Tamamla!

Son olarak 1 dakika içinde yanıtlayabileceğin ve verdiğin tüm bilgilere ek olarak mesleki yönelimini keşfetmemiz için yardımcı olacak Holland Kişilik Envanteri'nden türetilen 30 soruluk kişilik envanterini çözmeni isteyeceğiz. Merak etme sonucun sen de göreceksin:)

Artık Başvurunu Yapabilirsin!

Her şey hazırsa şimdi başvuruna başlayabilirsin!