Skip to main content

Bursiyerlerimizin Sizlere Mesajları Var!

Bursiyerlerimizin Sizlere Mesajları Var!

WeAccept Öğrenci Kabul Programı İle Burs Kazanarak Üniversiteye Başlayan Öğrencilerimizin Sizlere Mesajı Var.

Alperen Türkyılmaz-Endüstri Mühendisliği- %100 WeAccept Burslu

Herkese selam. Ben Alperen Türkyılmaz. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tam burslu olarak Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Bursumu İstanbul Kültür Üniversitesinin WeAccept projesiyle kazandım. Ortaokul yıllarımdan beri bilim projelerine ilgi duyan bir öğrenciydim. 8. Sınıfta üzüm suyundan turnusol kağıdının alternatifi olan bir belirteç projesi hazırladım ve TÜBİTAK yarışmasında Marmara bölge finalisti oldum. Lisede de maket İHA çalışmaları yaptım ve aynı zamanda ticari İHA-1 pilotluk eğitimi aldım, 4 yıl okulumun basketbol takımında oynadım. Daha sonra üniversite sınavı dönemimde WeAccept programını Youtube’dan öğrendim, vakit kaybetmeden projelerimden, hayata geçirmek istediğim askeri İHA projemden bahsettim ve sertifikalarımı gönderdim. WeAccept programı kesinlikle benim gibi öğrencilik hayatında teorik eğitimden çok pratik eğitimde başarılı olan öğrencilerin üniversiteyi kazanmalarına büyük imkan sağlıyor. İstanbul Kültür Üniversitesi’ne bizleri üniversite puanlarımıza göre değil, yeteneklerimiz ve hayallerimizi değerlendirerek Kültür ailesine kabul ettiği için minnettarım ve bu doğrultuda çalışmaktan asla vazgeçmeyerek bu programın ne kadar doğru olduğunu ispatlayacağım.

İrem Naz Mirzanlı- Çizgi Film ve Animasyon- %100 WeAccept Burslu

Merhaba, ben İrem. Geçen sene WeAccept’e başvurdum ve %100 burs ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nde okuyorum. Öncelikle WeAccept’i nereden duydum, nasıl haberdar oldum size kısaca bahsedeyim. Youtube’da karşıma çıkan reklam filmini izledikten sonra şansımı denemek için başvurmaya karar verdim. Başvuruda kısa bir test yapıldı ve ilgi alanıma göre bölümlerden belli oranlarda burs aldım. Asıl isteğim olan Çizgi Film ve Animasyon bölümü için ise mülakata çağırıldım. Mülakat sürecinde görevli öğrenciler bana çok yardımcı oldular. Hocalarım çok sıcak kanlıydı ve girer girmez okula çok ısındım. Bence bu öğrenciler için büyük bir şans. Çünkü çoğumuz sınav stresi vb sebeplerden beklediğimiz sonucu alamıyoruz ve hayal ettiğimiz bölümü kazanamıyoruz. Bu noktada WeAccept bizlere hayallerimizi gerçekleştirmek için bir fırsat sunuyor. Bana bu şansı verdikleri için buradan onlara sonsuz teşekkür ederim. Umarım siz de bu şansı değerlendirip hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum.

Batuhan Oğuz-İngilizce Öğretmenliği- %100 WeAccept Burslu

Merhabalar. Ben Batuhan Oğuz, ‘’benim bir hayalim var’’ mottosuyla çıkmış olduğum kariyer yolculuğumda, sınav sistemine uyum sağlayamamam nedeniyle ‘başarısız’ oldum ve bu durum beni bir yıl daha üniversite sınavına hazırlanmaya itti.Fakat bireysel donanımım, özgüvenim ve entelektüellik seviyemin yüksek olduğuna inanarak mezuna kaldığım senemde, her gün evde yeni sürüm kodlanmış bir robot gibi hissederek test çözüp ezber yapmak beni adeta bedbahtlığa sürükleyip sahip olduğum donanımın işe yaramayacağını düşünmeme yol açtı. Bu denli değersiz ve önemsiz olma düşüncesi motivasyonumu kırmış olsa da misyonuma ve vizyonuma önem veren bir burs sistemiyle karşılaştım. Evet, bu WeAccept idi. Çevremdekilerin ''böyle şey olamaz, Türkiye’de Üniversiteye sınavsız hiçbir üniversite öğrenci kabul etmez, bu tarz programlar maddi amaç güdüyor, fikirlerin ve projelerin ile hiçbir üniversiteye burslu giremezsin.'' gibi diyaloglara hatta ebeveynlerimin bile ön yargısına maruz kalsam da başvurumu yaptım ve tüm bunların gerçek olduğunu İstanbul Kültür Üniversitesi’nin WeAccept programından İngilizce Öğretmenliği bölümünü tam burslu kazanarak kanıtladım. Okulumda negatif  hiçbir durumla karşılaşmadım. Şu an hazırlık sınıfını bitirdim ve hiç kimse benden ne maddi  beklentiye girdi, ne de bursumun geçersiz olduğunu söyledi. Aksine akademik kadronun kalitesi ve okulun imkanları entelektüel birikimime katkı sağladı diyebilirim. Sevinerek öngörüyorum ki İstanbul Kültür Üniversitesi’nin ödev almış olduğu bu yetenek ve fikre dayalı öğrenci kazanma metodu geleceğin kaçınılmaz üniversite alım sistemi olacaktır. Şu dönem içerisinde zamanında tıpkı benim gibi birçok umutsuz ve motivasyonu düşmüş öğrenciler için yolun sonundaki aydınlığın ta kendisi olduğunu ifade edebilirim. Eğer cesur davranırsanız WeAccept’ten tam burs almamanız için hiçbir sebep yoktur.

Ümran Turşak-Okul Öncesi Öğretmenliği-%100 WeAccept Burslu

Merhaba ben Ümran Turşak. En yakın arkadaşım İstanbul Kültür Üniversitesi’ne gidiyordu ve ben de onun yanına gitmek istiyordum. İstanbul Kültür üniversitesini çok seviyor ve çok bahsediyordu. Ben de internet sitesinde o üniversiteyi araştırırken karşıma WeAccept ile sınava değil,  hayallerine odaklan diye bir yazı çıktı ve ne olduğunu merak edip baktım ve başvurdum. Burs alabileceğimi asla düşünmedim fakat birkaç ay sonra istediğim bölümden tam burs mülakatı kazandığımı söylediler. Buna çok çok sevinmiştim. Mülakat olacağı zaman çok heyecanlıydım fakat benimle o kadar güzel konuşuldu ki bütün heyecanım dindi diyebilirim. Birkaç gün sonra arandım ve tam burs kazandığımı öğrenince resmen havalara uçtum. Tercihlerimi yaptım ve İstanbul Kültür Üniversitesi’ne yerleştim. Tabii tercih döneminde de bana çok yardımcı oldular. Bursumun 7 yıl boyunca geçerli olduğunu, bir dersten kalsam bile ücret ödemeyeceğimi öğrendim. Okulda ilk yılımı tamamladım. Kendimi bir yıl içinde çok geliştirdiğimi de düşünüyorum. Okulun ücretsiz kurslarına katıldım, tüm etkinliklerinde bulunmaya çalıştım ve okulda herkes bana çok iyi davrandı. İstanbul Kültür Üniversitesi’ni tercih edecek öğrencilere kesinlikle tavsiye edeceğim bir okul ve gönül rahatlığıyla başvuru yapıp gelebileceğiniz bir burs programı WeAccept.

Koray Adıgüzel-İktisat-%100 WeAccept Burslu

Merhaba ben Koray. Üniversite sınavına hazırladığım dönemde bir arkadaşımın bana WeAccept programından bahsetmesi üzerine hiç aklımda olmadığı halde başvuru yaptım ve beklemeye geçtim. Weaccept’e başvurduğumu tamamen unuttuğum bir gün İstanbul Kültür Üniversitesi’nden bir telefon aldım, ilk aşamayı başarılı bir şekilde geçip mülakatlara kaldığımı öğrendim.

Mülakat günü geldiğinde  bölümünden üç değerli hocamın eşliğinde sözlü bir mülakat yaptık, iyi geçen şeffaf mülakat sürecinin ardından artık ben de WeAccept’in  verdiği tam burs ile eğitim hayatıma İstanbul Kültür Üniversitesi’nde devam ediyorum. Sadece okuldaki notlarımızın değil sosyal hayatımızdaki başarılarımızla da burs alabileceğimiz bir fırsat verdiği için Weaccept'e teşekkür ediyorum.

Edanur Ercan-Sinema ve Televizyon- %100 WeAccept Burslu

Herkese selamlar. Ben Edanur Ercan. İstanbul Kültür Üniversitesinde Sinema ve Televizyon bölümünde tam burslu olarak okuyorum. WeAccept sayesinde bu bölümde tam burslu okuyabiliyorum ve biraz bundan bahsetmek istedim. WeAccept İstanbul Kültür Üniversitesi’nin kişinin yeteneklerine göre burs verdiği bir bursluluk programı, geçen sene bende sizler gibi sınava hazırlanırken bu programla tanıştım ve hocalarımın da desteklemesiyle bu programa internet sitesi üzerinden başvurumu yapıp yolladım. Bir süre sonra geri dönüş aldım ve mülakat hakkı kazandığımı öğrendim ve belirtilen tarihte mülakata gittim. Bu mülakatta sizi tanımak için sorular soruyorlar sizi daha iyi tanımaya çalışıyorlar. Daha sonra aradan bir kaç gün geçti ve bana bir telefon geldi mülakatı kazandığım ve %100 burs hakkı kazandığım söylendi. %100 burs kazandığımı öğrenince tabii ki çok mutlu oldum ve tercihimi İstanbul Kültür Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden yana yaptım. Şu an dönüp baktığımda iyi ki başvurmuşum diyorum. Eğer sizin de aklınıza takılan, merak ettiğiniz şeyler varsa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım. Teşekkürler.