Skip to main content

Anasayfa

WeAccept III. Dönem Sonuçları Açıklandı!

WeAccept III. Dönem Başvuru Sonuçları Açıklandı! Hemen hesabına giriş yaparak ve Burs Sorgu menüsüne tıklyarak sonucunu öğrenebilirsin.

2021 Tercih Dönemi Başvuru Takvimi

Tercih Dönemi I. Başvuru Takvimi

Başvuru Başlangıç Tarihi: 01 Ağustos 2021

Başvuru Bitiş Tarihi: 06 Ağustos 2021

Sonuç Açıklama Tarihi: 08 Ağustos 2021

Tercih Dönemi II. Başvuru Takvimi

Başvuru Başlangıç Tarihi: 07 Ağustos 2021

Başvuru Bitiş Tarihi: 09 Ağustos 2021

Sonuç Açıklama Tarihi: 10 Ağustos 2021

WeAccept Hakkında

WeAccept, burs ödüllü bir üniversite kabul programıdır. Adaya kişilik özellikleri, yetkinlikleri, mesleki yönelimleriyle birlikte, belirlenen diğer şartları sağlaması durumunda, çeşitli oranlarda bursla lisans eğitimi alma olanağı sunar.

 

WeAccept Nedir?

WeAccept, burs ödüllü bir üniversite kabul programıdır. Adaya kişilik özellikleri, yetkinlikleri, mesleki yönelimleriyle birlikte, belirlenen diğer şartları sağlaması durumunda, çeşitli oranlarda bursla lisans eğitimi alma olanağı sunar. WeAccept bir burs ve kabul programının ötesinde yeteneklerini, hayallerini ve hedeflerini sınavın önüne koymanı sağlayan bir gelecek tasarım aracıdır. WeAccept, sınava değil, geleceğe odaklanmanızı sağlar.

 

WeAccept’e kimler başvurabilir?

WeAccept'e başvuru yılı içerisindeki YKS'ye girecek tüm aday öğrenciler başvurabilir.

(İstanbul Kültür Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerin WeAccept başvuruları Mütevelli Heyet Başkanlığı kararıyla değerlendirmeye alınmayacaktır.)

WeAccept’e nasıl başvurulur?

Yapman gereken tek şey başvuru formunu eksiksiz doldurmak...

Başvurular nasıl değerlendirilir?

Adaylar sistem tarafından anonimleştirilmiş (gizlenmiş) kişisel bilgileri ile 3 farklı komisyondan geçerler.

1. Aşama: WeAccept Başvuru Değerlendirme Komisyonu: WeAccept Başvuru Değerlendirme Komisyonu’nda başvuru formlarının genel değerlendirilmesi, bilgilerin doğruluğu ve kişisel yetkinliklerin analizi yapılmaktadır. Komisyon her başvuru formunu 0 ila 25 puan arasında bir skalada notlandırarak bir sonraki komisyona iletir.

 

2. Aşama: WeAccept Mülakat Komisyonu: Adayların tercih ettikleri bölümlere yatkınlığını, gelecek planlamasını değerlendiren WeAccept Mülakat Komisyonu akademik bir yapıya sahiptir ve her başvuru formunu 0 ila 50 puan arasında bir skalada notlandırarak bir sonraki komisyona iletir.

 

3. Aşama: WeAccept Burs Komisyonu: WeAccept Burs Komisyonu, anonim olarak ilk iki komisyondan geçen adayların başvuru formlarını son kez değerlendirerek 0 ila 25 puan skalasında notlandırır ve buna göre aday için bir burs oranı tanımlayarak onay için Üst Yönetime sunar.

 

Bursiyerlerimizin Sizlere Mesajları Var!

55.421

WeAccept'e son 2 yılda 50 Bin'in üzerinde başvuru yapıldı. 1000'in üzerinde öğrenci WeAccept bursiyeri olarak İKÜ'ye yerleşti!

Tüm Mesajlar İçin Tıklayın